Plaka Tanıma & Elektronik Güvenlik Sistemleri

Yangın İhbar Sistemleri

Yangın İhbar Algılama Sistemleri

Sanayi tesislerinden evlere kadar ihtiyaç olan her mekanda can ve mal güvenliğini yangına karşı erken uyarı sağlayarak koruyan sistemlerdir. Çeşitli dedektörlerden oluşan sistemler aynı zamanda başka birkaç sisteme entegre olarak çalışabilir.

Alarm anında havalandırmayı açmak, asansörü istenen yere getirip tekrar çalışmamasını sağlamak, yangın söndürme sistemlerini devreye sokmak gibi önlemlerin otomatik olarak alınmasına olanak tanır. Yangın alarm sistemleri temelde iki kategoride üretilmekte ve uygulanmaktadır. Konvansiyonel yangın ihbar sistemleri daha çok küçük ölçekli veya noktasal adresleme ihtiyacının az olduğu açık alan uygulamalarında tercih edilmektedir. Tercih sebebi ekonomik oluşudur. Adresli yangın ihbar sistemleri ise bölünmüş alanların fazla olduğu yapılar ile orta ve büyük ölçekli projelerde tercih edilmektedir. Alarm sistemleri doğrudan itfaiyeye bağlanmamaktadır. Bu işi çok daha hassas kontollerle hizmet sağlayıcılar yerine getirmektedir. Düşük bir ücret karşılığında sistemi kontrol eden ve herhangi bir sorun anında hem sistem sahibine hem de itfaiyeye haber veren alarm hizmet merkezleri bulunmaktadır. Şirketimiz bütün güvenlik sistemi projelerini yaptığı gibi otomatik yangın söndürme projelerini de yapmaktadır.

Bu sistemler mevcut yangın algılama sistemine bağlanan söndürme sistemleridir. Bu sistemler çalışacakları ortamlara göre gazlı söndürme sistemleri, karbondioksit gazlı söndürme sistemleri, köpüklü söndürme sistemleri, sprinkler sistemleri olarak çeşitli başlıklara ayrılır. Her şeyden önce yangın alarm sistemleri kullanıldıkları ortamlarda olabilecek istenmeyen durumlardan anında haberdar olmanızı ve sorunlar daha fazla büyümeden müdahale edebilmenizi sağlar. Eğer söndürme sistemi ile birlikte kullanılıyorsa siz orada olmasanız bile sistemin doğrudan çalışmasını sağlayarak yangının sönmesine yol açar.

Yangın Alarm Sistemleri

Bizimle Gözünüzden Hiçbirşey Kaçmaz.

Yangın Alarm Algılama İhbar sistemleri


Yangın Kontrol Panelleri

En son teknoloji ile yüksek güvenlik standartlarını kombine ederler


Yangın Detektörleri

Akıllı algılama teknolojisi sayesinde hızlı ve son derece güvenilirlik sağlarlar


Akıllı ve Güçlü

Yangın kontrol sistemleri hızlı, güvenilir yangın algılaması, alarm sinyalizasyon ve kontrolü ile üstünlük sağlar.


Çevresel Cihazlar

Daha özel detektörler ile güvenliği artırırlar- tehlikeli alanlardan yüksek raflı depolara kadar uygulamaları kapsarlar