Plaka Tanıma & Elektronik Güvenlik Sistemleri

Plaka Tanıma Sistemleri

Metcom Plaka Tanıma Sistemleri

Plaka tanıma sistemleri araçların plakalarının doğru olarak tanınması ve analiz edilmesi sağlar. AVM'ler, Otoparklar, Otobanlar ve Şehir Güvenlik sistemlerinde kullanılmaktadır.

Metcom plaka tanıma sistemi ile otoparkınıza giriş yapmış olan araçların 10 yıl resimli kayıtları tutulur, istenildiği zaman tarih – saat – plaka bazında raporlanabilir. (500GB HDD İle Günde 2000 Araç 10 Yıl Data ve Resim Kaydı) Metcom plaka tanıma sistemi otoparkınıza girmesini istemediğiniz araçlar için sesli ve görsel alarm üretmektedir. Metcom plaka tanıma sistemi 1 den fazla aracı olan dağirelere kota sınırlaması getirir ve içeride kotası kadar araç bulundurur.

Sisteme dairelerin tüm araç plakaları işlenir, bir aracı içerideyken diğer aracı giremez. Çeşitli rapor, sorgulama ve analizlerin alınmasını sağlar. Yasaklı bir araç sistemden geçtiğinde operatöre otomatik olarak görüntülü ve sesli olarak uyarı verir. Sisteme kayıtlı olan araç, geçiş noktasına yaklaştığında, bariyer otomatik olarak açılır. Gerektiğinde bariyer ve buna benzer geçiş kontrol sistemleri ile entegre edilir.. Sistem kamerasından geçen araç bilgileri kayıt edilmektedir. (Plaka, tarih, saat, geçtiği kapı). İşletim maliyeti yoktur. Giriş kartları, araç etiketleri, uzaktan kumanda vs. kullanım ihtiyacı ortadan kaldırır.

Giriş ve çıkışlar da güvenliği sağlar. Trafik sıkışıklığını önler. Giriş / bekleme / çıkış sürelerini azaltır. Fazla geçiş alarmı Plaka Tanıma Sistemi Faydaları. Polnet sorgulama. Analog ve IP kameralar ile çalışabilme. Kolay kurulum ve kolay kullanım ara yüzü. Yasaklı araçlara alarm üretme. Kolay kullanım ara yüzü. Arabaların park alanını kullanımları hakkında bilgi edinimi. İzinli ve abone araçların otomatik geçişini sağlama. Otomatik bariyer tetikleme ve kontrollü. Kullanıcı yetkilendirilmesi. Kayıt edilen plakaların sorgulanması ve raporlanması. Sistemden geçen tüm araç plakalarını kayıt etme (Plaka, Saat, Tarih ve Güzergah). Gece ve gündüz farklı ışık koşullarında çalışabilme. Arda arda gelen araçların plakalarını hızlı bir şekilde tanıma. 190 km/saat hızla geçen araç plakasını tanıma. İki satırlı ve tek satırlı plakaları okuyabilmektedir.

Plakayı 9 milisaniye içerisinde tanımlama süresi. Araç plakalarını doğru bir şekilde tanımlama. Alış Veriş Merkezleri Metcom Plaka Tanıma Sistemi Genel Özellikleri. Hava Alanları. O togar ve Terminaller. Fabrikalar ve Sanayi Tesisler. Kantarlar. Oteller. Hastaneler. Üniversiteler. Depolar ve Antrepolar. Siteler. Otoparklar. Sınır Kapıları. Köprüler ve Gişeler. Kameralardan alınan görüntülerin üzerinde, bilgisayarda çalışmakta olan plaka tanıma yazılımı sayesinde plaka karakterlerini tanımlama, tanımlanan karakterlerin, ASCII karakter kodlarıyla veri tabanında yedeklenmesi ve istenilen zaman diliminde, plakası okunan araçların plaka bilgileri ve araçların sayısal fotoğraflarıyla beraber sorgulanması esasına dayanan bir görüntü işleme teknolojisidir. Bu teknoloji, otoparklarda yetkili giriş-çıkış sistemleri, güvenlik uygulamaları, trafik projeleri ve birçok değişik amaçla kullanılabilmektedir.

Kullanıcı yetkilendirmesi yapılabilir. Operatör kendisine ait kullanıcı adı ve şifresi ile sistemi çalıştırır. Metcom Plaka Tanıma Sistemi ile otoparklarınıza kart, uzaktan kumanda, OGS cihazı vb. cihazlar olmadan otomatik olarak giriş yapabilirsiniz. Plaka Tanıma Sisteminin işletim maliyeti yoktur, OGS cihaz pili, kart arızası, uzaktan kumanda kaybolması ve bu gibi sorunlarınız olmadan otopark bariyerlerinizi / kapılarınızı otomatik açabilirsiniz.

Plaka Tanıma Sistemi

Bizimle Gözünüzden Hiçbirşey Kaçmaz.

Marka Kalitesi

Firmamız Metcom yetkili bayisidir. Ürünlerimiz Türkiye'nin pek çok seçkin kurum, kuruluş ve AVM'lerinde kullanılmaktadır.

Geçiş Hızı

Bariyersiz alanlarda sistem 190 km hıza kadar araçların plakası rahatlıkla tespit edebilmektedir.

Entegre Sistem

Kameraların okuduğu plaka anında sisteme bildirilir. Yetkisiz araçlara izin vermez yada POLNET ile entegre şüpheli araç bildirimi yapar.


Yüksek Çözünürlüklü

Sistemde kullanılan kameralar, yüksek çözünürlüklü, IP tabanlıdır. Ekstra donanımlarla zifiri karanlıkta bile netlik derecesini korur.